24 kwietnia 2024

Wojewódzkie Igrzyska w Drużynowych Biegach Przełajowych

17 kwietnia w Gryfinie odbyły się wojewódzkie finały igrzysk dzieci i igrzysk młodzieży szkolnej wdrużynowych biegach przełajowych. Powiat policki reprezentowała nasza szkoła we wszystkich 6biegach szkół podstawowych. więcej »

Piłkarski słodko – gorzki smak Tymbarku

Za nami eliminacje powiatowe w turnieju piłki nożnej „Z podwórka na stadion” o Puchar Tymbarku. Naszą szkołę w sumie reprezentowały 4 zespoły: dziewczęta U12, oraz chłopcy U8 i dwa zespoły U12. Niestety tylko najmłodszym chłopcom w najniższej kategorii wiekowej udało się awansować do finału wojewódzkiego.!!! Trzymamy za Was kciuki w Szczecinku. Natomiast pozostałe nasze ekipy, mimo dobrej postawy, musiały uznać wyższość rywali. Za rok będzie lepiej! Michał Pawlik

22 kwietnia 2024

Oferta pracy na stanowisku woźny-konserwator

Oferta pracy dla pracownika obsługi na stanowisku KONSERWATOR/WOŹNY w Szkole Podstawowej w Przecławiu. więcej »

21 kwietnia 2024

Gramy na flażoletach

W kwietniu klasy 5 pracowały nad XII-wieczną anonimową melodią prowańską, która przetrwała do dziś. Dzięki takim utworom i możliwości gry na flażoletach, uczniowie mogą czynnie doświadczyć historii muzyki. Klasa 5e zaprezentowała swoje umiejętności na filmiku. więcej »

Nasz szkolny sklepik

Cieszymy się z wprowadzenia w naszej szkole nowej inicjatywy – sklepiku prowadzonego przez uczniów działającego w ramach Spółdzielni Uczniowskiej. Sklepik oferuje szeroki wybór produktów zgodnych z rozporządzeniem Ministra Zdrowia. Wśród nich znajdują się: kanapki, zdrowe przekąski oraz napoje spełniające kryteria zdrowego odżywiania, zgodne z obowiązującymi przepisami. Sklepik szkolny stanowi doskonałe środowisko do nauki przedsiębiorczości. Uczniowie zaangażowani są w zarządzanie asortymentem, kontrolę zapasów, obsługę klientów oraz prowadzenie ewidencji finansowej. Dzięki temu zdobywają praktyczne umiejętności związane z prowadzeniem małego biznesu oraz rozwijają kompetencje interpersonalne. Uczniowie, nauczyciele, pracownicy szkoły oraz rodzice aktywnie wspierają działalność młodzieży, co przyczynia się do rozwoju przedsiębiorczej inicjatywy. Nowo otwarty sklepik szkolny prowadzony przez uczniów okazuje się być wartościowym uzupełnieniem życia szkolnego. Aleksandra Blezień więcej »

Szkolny Turniej Warcabowy

W marcu i kwietniu w naszej szkole odbywał się Szkolny Turniej Warcabowy dla dzieci z klas I-III i IV- VII. Głównym celem rozgrywek była popularyzacja gier planszowych wśród dzieci i młodzieży. W rozgrywkach między klasowych brali udział przedstawiciele poszczególnych klas. Przedstawiamy wyniki rywalizacji: więcej »

Postcrossing – co to jest?

W bieżącym roku szkolnym uczniowie klasy 7b po raz kolejny uczestniczyli w zajęciach Postcrossing, na których z zaangażowaniem pisali kartki pocztowe w języku angielskim do osób z różnych stron świata. Głównym celem zajęć było doskonalenie umiejętności komunikowania się w języku obcym oraz poznawanie kultur krajów z całego świata. Każda otrzymana pocztówka wywoływała wiele pozytywnych emocji. Serdecznie dziękuję wszystkim Postcrossowiczom za aktywny udział i wszystkie wspólnie napisane kartki. Opiekun zajęć Sylwia Rojek. więcej »

Laureatka Konkursu matematycznego

Miło nam poinformować, że uczennica klasy 8b Yaryna Kozlova została laureatką Konkursu matematycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa zachodniopomorskiego organizowanego przez Zachodniopomorskie Kuratorium Oświaty w Szczecinie. Tytuł laureata zapewnia liczne przywileje. Są nimi przede wszystkim zwolnienie z części egzaminu zewnętrznego, dodatkowe punkty do szkoły średniej oraz pierwszeństwo w rekrutacji do szkoły ponadpodstawowej. Serdecznie gratulujemy oraz trzymamy kciuki za kolejne sukcesy. W osiągnięciu sukcesu pomogło jej wsparcie nauczyciela matematyki – Leszka Młyńskiego. więcej »

15 kwietnia 2024